Небезпечна рослина – алерген амброзія полинолиста

Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) — це один із найнебезпечніших в Україні бур’янів-алергенів. Він засмічує посіви всіх польових культур, особливо просапних і зернових, а також городи, сади, виноградники, луки, пасовища, полезахисні лісосмуги. Його часто можна побачити на узбіччях шосейних і грунтових доріг, по берегах річок і ставків, на пустирях та інших необроблюваних землях, на вулицях населених пунктів — всюди, де порушено природний рослинний покрив.

15:45 12.07.2023

Шановні жителі громади! Звертаємо вашу увагу, що 01.07.2023 року скасовано карантин!

А це говорить про те, що особи, у яких виконуються наступні 3 умови одночасно: - особа має паспорт-книжечку  - не вклеєно фото в 25 чи 45 років - виповнилось 25 або 45 років у період з 13.03.2020 по 24.01.2022

18:29 11.07.2023

Відтепер з Державного земельного кадастру можна онлайн отримати витяги про землі в межах території територіальної громади

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру створила функціонал, який дозволяє онлайн отримати відомості з Державного земельного кадастру у формі витягу про землі в межах території територіальної громади: площа земель, найменування суміжних територіальних громад, інформація про матеріали, на підставі яких встановлені межі територіальної громади.

09:57 07.07.2023

Хлібороби Одеського району рапортували про збір перших 50 тисяч тонн зернових врожаю 2023 року.

Як повідомляють в Управлінні з питань соціально-економічного розвитку територій Одеської районної військової адміністрації, на сьогодні господарствами району обмолочено 16 з половиною тисяч гектар, намолочено – 51 000 тисячу тонн, середня врожайність по району – 31 ц/га.

09:53 07.07.2023

Як ловити рибу, не порушуючи правила

Після закінчення нерестової заборони любителі риболовлі вже можуть насолодитися своїм улюбленим хобі. Проте, рибалкам не варто забувати про дотримання Правил любительського і спортивного рибальства https://griml.com/zlvTp

09:49 07.07.2023

До уваги водіїв великовагових транспортних засобів!

Враховуючи стратегічне значення автомобільних доріг для забезпечення належної роботи економіки країни в умовах правового режиму воєнного стану, беручи до уваги велике скупчення великовагових транспортних засобів та їх рух у напрямку портів Одеської області, у тому числі у рамках реалізації «Зернової Ініціативи» та «Дунайського портового кластеру», з метою забезпечення збереження автомобільних доріг загального користування в Одеській області, зокрема, при температурі повітря вищій, ніж +28°С, спільним наказом Командувача оперативно-стратегічного угруповання військ «Одеса» та голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації від 05 липня 2023 року №9 «Про деякі питання безпеки дорожнього руху та збереження автомобільних доріг в умовах правового режиму воєнного стану» прийнято рішення про встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеження свободи пересування, а також руху транспортних засобів на автомобільних дорогах М-15 /Одеса-Рені/, М-05 /Київ-Одеса/, М-14 /Одеса-Мелітополь/ (далі – автомобільні дороги) у межах Одеської області у період з 10:00 години до 18:00 години (далі – особливий режим).

09:48 07.07.2023

Якщо є загроза радіаційної аварії: що робити та як уберегти життя

В умовах війни можливі теракти з боку російської армії. Зокрема, атаки Запорізької АЕС в Енергодарі. Внаслідок цього на електростанції може виникнути аварії різного типу. Це призведе до масштабного витоку радіації. Радіоактивне зараження несе велику загрозу життю та здоров’ю людини, розвивається гостра променева хвороба.

16:40 04.07.2023

Вітання Маяківського сільського голови Віктора ДЯЧЕНКО з Днем Конституції України

Українці! Маяківська громадо! Щиро вітаю Вас з одним із найбільших свят незалежної України – Днем Конституції. Конституція визначає, що Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права. Вона гарантує нам права і свободи і забороняє дискримінацію. У Конституції закріплений суверенітет Української держави над всією її територією, яка визнається недоторканною. А захист цього суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу! Дієвість цієї норми Конституції українцям доводиться демонструвати на практиці вже восьмий рік поспіль. Але, наше конституційне право бути вільними та незалежними ніхто не відніме! Українці вистоять. Україна переможе. Наша Конституція буде діяти по всій Україні. З нагоди свята, щиро бажаю вам впевненості, успіхів, сили, незламності та усвідомлення захищеності своїх прав, всього того, що дає нам Конституція і гордості за високе звання громадянина Української держави. Слава Україні! Слава нашим Героям!

10:34 28.06.2023

Холери та спалахів гострих інфекційних хвороб на постраждалих територіях внаслідок підриву Каховської ГЕС - не виявлено.

Інтернет-мережею шириться фейк щодо епідемії холери в ряді областей, території яких постраждали від підтоплення внаслідок руйнування росіянами Каховської ГЕС.

16:22 27.06.2023