Державна податкова служба інформує

До уваги платників податків!

Головне управління ДПС в Одеській області звертає увагу платників податків, що з 01 січня 2022 року змінюються реквізити рахунків для зарахування надходжень окремих податків, які стовідсотково зараховуються до загального фонду Державного бюджету, відкриті на обласному рівні по одному, а не для кожної громади, як було у 2021 році.

12:10:01 04.01.2022

До уваги жителів Маяківської сільської територіальної громади! Одноразове (спеціальне) добровільне декларування

15 червня 2021 року прийнято Закон України № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особам належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

15:49:42 13.08.2021

Заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» розрахункового документа для зарахування коштів на єдиний рахунок

1. Під час сплати (стягнення) податків, зборів, платежів, єдиного внеску з використанням єдиного рахунку реквізити "Призначення платежу" розрахункового документа заповнюються так:

12:30:02 23.07.2021

Приклад заповнення реквізиту "Призначення платежу" в розрахунковому документі під час сплати податків, зборів, платежів до бюджету, враховуючи розділові знаки «;»:

12:28:17 23.07.2021

Заповнення облікової картки фізичної особи – платника податків за ф. № 1ДР або заяви за ф. № 5ДР

Головне управління в ДПС в Одеській області повідомляє, що відповідно до п. 1 розд. IІІ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі – Положення № 822), для проведення реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр), внесення змін, отримання картки платника податків або відомостей з Державного реєстру використовуються дані документа, що посвідчує особу, зокрема, для громадян України:

14:43:15 30.06.2021

Платникам рентної плати за спеціальне водокористування

Головне управління ДПС в Одеській області повідомляє, що суб’єктам господарювання, які видобувають (використовують) обсяги підземної води з джерел, що розташовані на території населених пунктів, які згідно з Постановою Верховної ради України від 17.07.2020 №807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» зазнали змін в адміністративно-територіальному устрої населених пунктів України та не визначені у п.п.255.5.2 п.255.5 ст.255 Податкового кодексу України, при обчисленні податкових зобов’язань з рентної плати слід застосовувати ставки рентної плати за спеціальне водокористування, що визначені для відповідного регіону за категорією «інші адміністративно – територіальні одиниці області».

14:36:38 30.06.2021

Особливості заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач»

Головне управління ДПС в Одеській області звертає увагу, що через некоректне заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» у платіжних документах неможливо ідентифікувати платника податку та рознести суми сплати до інтегрованої картки платника, що призводить до виникнення податкового боргу, та, як наслідок, нарахування штрафних санкцій та пені платникам податків.

14:14:59 30.06.2021