Маяківська сільська рада
Одеського району, Одеської області

Державна податкова служба інформує

Шановні платники податків!

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що 02.07.2021 року набули чинності норми Закону України від 03 червня 2021 року № 1525-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» (далі – Закон № 1525). Законом № 1525 встановлено, що іноземні компанії, які постачають резидентам електронні послуги, зобов’язані зареєструватися платниками податку на додану вартість за спрощеною процедурою через спеціальний  електронний сервіс, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн. грн. в рік. Нерезиденти складатимуть спрощену звітність в електронній формі державною або англійської мовою. Водночас, згідно з Законом № 1525, від сплати ПДВ звільняються операції з дистанційного навчання через Інтернет, якщо ця мережа використовується виключно як засіб комунікації між викладачем і слухачем. Також від ПДВ звільнено операції з постачання освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет з галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, якщо їхнє проведення та надання не потребує участі людини. Законом № 1525, зокрема: - виключено норму, згідно з якою резиденти при виплаті нерезидентам доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами зобов’язані сплачувати ПДВ за ставкою 20 відсотків суми таких виплат за власний рахунок; - визначено: для документів, що засвідчують факт постачання послуг складених в електронній формі, датою оформлення такого документу вважається дата складання такого електронного документу; - визначено перелік електронних послуг; - звільнено від оподаткування ПДВ постачання електронних послуг шляхом надання доступу до електронних освітніх (навчальних) ресурсів в рамках надання освітніх послуг; - включено нерезидентів до переліку осіб, які реєструються платниками ПДВ; - встановлено форму та визначено порядок надсилання податкового повідомлення нерезиденту та скарги на таке рішення; - встановлено спрощену процедуру реєстрації платника ПДВ для постачальників – нерезидентів, яка може здійснюватися віддалено в електронній формі на спеціально розробленому веб – порталі; - визначено правила податкового обліку з ПДВ для нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташовано на митній території України; - звільнено від обов’язку нерезидента реєструвати податкові накладні; - передбачено сплату податкового зобов’язання для нерезидента в іноземній валюті. Також 01.01.2022 скасовується ПДВ при оплаті українськими компаніями послуг з виробництва або розповсюдження реклами за кордоном.

16:17:35 03.02.2022

До уваги платників податків!

Головне управління ДПС в Одеській області звертає увагу платників податків, які сплачують податки і збори, що зараховуються до місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад (акцизний податок; єдиний податок; плата за землю; податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортний податок; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір; рентна плата; екологічний податок), що у зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи, при поданні звітних документів (декларацій, звітів, розрахунків) необхідно враховувати код ДПІ за основним та неосновним місцем обліку платника. Тобто, при поданні звітного документу по податку або збору, що зараховується до державного бюджету необхідно зазначати код ДПІ за основним місцем обліку, а при поданні звітного документу по податку або збору, що зараховується до місцевого бюджету, необхідно зазначати код ДПІ за неосновним місцем обліку:

08:27:49 31.01.2022

До уваги платників податків!

Головне управління ДПС в Одеській області звертає увагу платників податків, що з 01 січня 2022 року змінюються реквізити рахунків для зарахування надходжень окремих податків, які стовідсотково зараховуються до загального фонду Державного бюджету, відкриті на обласному рівні по одному, а не для кожної громади, як було у 2021 році.

12:10:01 04.01.2022

До уваги жителів Маяківської сільської територіальної громади! Одноразове (спеціальне) добровільне декларування

15 червня 2021 року прийнято Закон України № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особам належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

15:49:42 13.08.2021

Заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» розрахункового документа для зарахування коштів на єдиний рахунок

1. Під час сплати (стягнення) податків, зборів, платежів, єдиного внеску з використанням єдиного рахунку реквізити "Призначення платежу" розрахункового документа заповнюються так:

12:30:02 23.07.2021

Особливості заповнення реквізитів «Призначення платежу» та «Отримувач» розрахункового документа на сплату податків та зборів (крім ЄВ) на бюджетні рахункиПриклад заповнення реквізиту "Призначення платежу" в розрахунковому документі під час сплати под

Приклад заповнення реквізиту "Призначення платежу" в розрахунковому документі під час сплати податків, зборів, платежів до бюджету, враховуючи розділові знаки «;»:

12:28:17 23.07.2021

Заповнення облікової картки фізичної особи – платника податків за ф. № 1ДР або заяви за ф. № 5ДР

Головне управління в ДПС в Одеській області повідомляє, що відповідно до п. 1 розд. IІІ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі – Положення № 822), для проведення реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр), внесення змін, отримання картки платника податків або відомостей з Державного реєстру використовуються дані документа, що посвідчує особу, зокрема, для громадян України:

14:43:15 30.06.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь