село Удобне

Село Удобне  розкинулось в південній частині Одеської області, біля самого кордону з Молдовою.

Село Удобне належить  до античних поселень. Перші жителі з’явилися  тут приблизно 150 тис. років тому.

Потім тут з’явилися кромальївці- тобто люди сучасного типу. На території  краю відомо багато стоянок мезоліту (кам’яного віку) приблизно 11-10 тис. років до н.е.

Кургани, які подекуди ще збереглися, розповідають про життя людей, які мешкали  тут ще 5,5-5 тис. років до н.е. Це були скіфи, потім сармати.

В перших століттях нашої ери тут з’явилися  греки. Вони були вихідцями з різних міст  Стародавньої Греції і намагалися освоїти дуже родючі північні землі.

Так греками було засноване і наше село. Отже , на місці нашого нинішнього села було античне поселення, засноване греками ще в перших століттях нашої ери. Пізніше  в цих степах жили готи, авари, кочували печеніги і половці, а також слов’янаські племена  тиверців.

Не обминула наш край і Золота орда ХV – XVII  ст..- панування Османської імперії. Турецьке керівництво ввело тут свою систему. Турки будували тут  свої помешкання, вводили свої порядки, звичаї. Територію  села вони  використовували спочатку як літній  табір, а потім, облюбувавши цей край, поселився  тут турецький хан Кисла. З того часу  село і почало називатися  Хан-Кисла.

Коли ж закінчилося турецьке панування, сюди ще більше почало переселятися людей з українських, молдавських і навіть російських поселень, рятуючись від феодального гніту та рекрутчини. Пізніше селились тут і українські козаки, які село називали Кишло, від слова «кош», тобто місце, поселення, де жили козаки. І до 1945 року село носило назву Хан-Кишло.

В серпні 1945 року село було переіменоване. Так на карті з’явилось  село Удобне.

Село розташовано  на лівому  березі Дністровського лиману в 64 км від міста Одеси.

В селі  налічується 878  дворів,  чисельність населення складає 2024 особи. Це люди різних національностей: українці, росіяни, молдовани, болгари , цигани.

Площа  території  села  складає 511,81 га . На території  сільської ради обробляється до 2000 га  земель сільськогосподарського призначення, на яких вирощуються зернові культури та багаторічні насадження. Також на території ради  є плавневі землі  Дністровського лиману, на яких розташований « Нижньодністровський  національний  парк», площею  понад 8 000 га.

Село   електрифіковане та телефонізоване. Житлові будинки забезпечені централізованим водопостачанням.

За функціональним  призначенням  територія  населеного пункту  поділяється на сельбищну та виробничу.

Основна  структурно-планувальна одиниця населеного пункту - квартали з забудовою садибного типу, з одно- та двоповерховими будинками.

Сучасний рельєф території - це  полого хвиляста лісова рівнина, плоска на сході і півдні села, порізана балками та ярами на заході і півночі, яка поступово знижується на схід в сторону Дністровських плавнів.

В центрі села побудовано Будинок культури,дитячий садок, школу, магазини, християнську  церкву та обеліск воїнам-односельцям загиблим в роки Великої Вітчизняної війни.