Маяківська сільська об’єднана територіальна громада

      Утворена відповідно до законодавства України згідно з рішенням Маяківської сільської ради від 10 липня 2017 року № 461-VII «Про добровільне об’єднання територіальних гр омад», відповідних рішень Надлиманської сільської ради  та  Удобненської сільської ради.

    Перші вибори в ОТГ відбулися 29 жовтня 2017 р. (відбулося об’єднання 3 сільських рад). Наразі до складу Маяківської ОТГ ввійшли с. Маяки (Біляївського району), с. Надлиманське (Овідіопольського району) та с. Удобне (Білгород-Дністровського району).

Фото без опису

      Маяківська об’єднана територіальна громада розташована на території трьох районів: Біляївського, Овідіопольського та Білгород-Дністровського.

Чисельністю населення територіальної громади 9814 осіб, а саме:

с. Маяки – 5810 осіб;

с. Надлиманське – 2056 осіб;

с. Удобне – 1948 осіб.

       З них: дітей віком до 18 років2160 осіб (22 % від усього  населення), громадян працездатного віку5563 осіб (56,7 %) та громадян пенсійного віку   2091 осіб (21,3%).

      Адміністративним центром об’єднаної громади є с. Маяки, яке розташоване на відстані 10 км від м. Біляївка та 37 км від обласного центру м. Одеса.

Маяківська ОТГ розташована по обидва береги р. Дністер. Територія громади безпосередньо межує з Нижньодністровським національним природним парком, що був створений указом Президента України від 13.11.2008 р. № 1033 на території трьох районів Одеської області (Білгород-Дністровському, Біляївському та Овідіопольському) площею  21 311 га.

   Розташування Маяківської ОТГ є досить привабливим в екологічному, туристичному та дослідницькому аспектах, оскільки ядром національного парку є заповідне урочище «Дністровські плавні».

   У селі Маяки розташована астрономічна обсерваторія Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, гідроекологічна лабораторія Одеського державного екологічного університету та офіс Нижньодністровського національного природного парку.

     Земельний фонд Маяківської об’єднаної територіальної громади складає 18 787,17 га, з них – 4530,3 га – с. Маяки, 10036,87 га – с. Удобне, 4220 га – с. Надлиманське.

  За видами земельних угідь земельний фонд Маяківської об’єднаної територіальної громади складається з земель:

  • сільськогосподарського призначення – 6871,21 га;
  • водно-болотного фонду – 8465,45 га;
  • громадської та житлової забудови в межах населеного пункту – 2225,81 га;
  • інші –  1224,70 га.

  Громада розташована безпосередньо на шляху слідування європейського автомобільного маршруту категорії А – Е87 «Одеса-Анталія» та на автомобільному шляху міжнародного значення М15 «Одеса-Рені», на яких минулого року був виконаний капітальний ремонт асфальтованого покриття, та за 15 км від автомобільного шляху М16 «Одеса-Кучурган»; по території громади проходить шлях Т1625 «Кучурган-Овідіополь».

    Відстань до залізничних станцій: Одеса-Головна 37 км, Одеса-Товарна - 38 км, ст. Вигода -32 км.

  Повітряними шляхами сполучення можливе через Одеський міжнародний аеропорт, що розташований за 40 км від с. Маяки. Відстань до найближчих морських портів – м. Одеси 41 км, м. Чорноморська 47 км, м. Южне 85 км.

   З липня 2019 року відкрито місцевий автобусний маршрут між населеними пунктами об’єднаної територіальної громади: Маяки, Надлиманське та Удобне.

   Доходи бюджету Маяківської сільської об’єднаної територіальної громади з урахуванням дотацій та субвенцій за 2019 рік при плані 115263,6 тис. грн. фактично виконані в сумі 119682,9 тис. грн. Додатково до бюджету Маяківської СОТГ надійшло 4419,3 тис. грн. ( приріст + 3,8%).

    Власні надходження бюджету Маяківської СОТГ при плані 29923,3 тис. грн. забезпечено на 114,9%. Протягом звітного року до бюджету надійшло 34392,7 тис. грн. В порівнянні з 2018 роком надходження збільшилися на 11842,8 тис. грн., або на 52,5%. 

    Видатки місцевого бюджету Маяківської сільської об’єднаної територіальної громади за  2019 рік проводились відповідно до помісячного розпису бюджету громади, згідно до встановлених бюджетних призначень. В межах одержаних доходів, в першу чергу фінансувалися захищенні статті бюджету, виплата заробітної плати з нарахуваннями, придбання медикаментів, продуктів харчування, оплата комунальних послуг та енергоносіїв, трансферти місцевим бюджетам та інші.

Загальний обсяг видатків затверджений на 2019 рік (загальний та спеціальний фонди, з урахуванням міжбюджетних трансфертів) з урахуванням внесених змін становить 139705,9тис.  грн. фактично виконано 122432,8тис. грн., або 87,6 %. з них:

  • видатки загального фонду – 64278,2 тис. грн.
  • видатки спеціального фонду – 58154,7тис. грн.

  Економіка Маяківської ОТГ представлена 167 підприємствами та фермерськими господарствами

  В аграрному секторі ОТГ здійснюють господарську діяльність 14 сільськогосподарських підприємств та 52 фермерських господарств. З них три великих сільськогосподарських підприємства – орендарів земельних часток (паїв), які спеціалізуються на вирощуванні зернових культур:

- ТОВ ВКАФ «МАЯКИ»;

- ПП «СЕРВІГ»;

- СК «БАТЬКІВЩИНА».

   На території об’єднаної територіальної громади розміщене Дністровське міжрайонне управління водного господарства, яке здійснює діяльність з експлуатації державних меліоративних систем, використання, збереження та відтворення водних ресурсів, меліорації земель, вирішує разом з місцевою владою, КП «Наше село», об’єднаннями громадян питання забезпечення населення та сільськогосподарських виробників, виробничі функції з управління інженерною інфраструктурою меліоративних систем та її окремими об’єктами.

  Через мережі Управління водного господарства сільгосппідприємства та населення сіл Маяки та Надлиманське отримують технічну воду для сільськогосподарських та власних потреб.

   На території об’єднаної територіальної громади переважають особисті селянські господарства, для яких характерні невелика площа господарства, середня продуктивність, використання ручної робочої сили.

    Два підприємства здійснюють діяльність в промислової галузі. Працює цех Виробничого об’єднання «Одеський консервний завод» з переробки та консервування рибної продукції. Завод є одним з найбільших роботодавців на території СГД – 103 працівника.

     У 2019 році розпочало діяльність підприємство с переробки та сушки овочів – ТОВ «ЕРДКРАФТ». Для започаткування бізнес-проекту на території громади, підприємством було залучено значні інвестиції у тому числі на закупівлю сучасного обладнання, нових технологій та програм.

   Власну справу в ОТГ запровадили 234 фізичних осіб-підприємців. З них 209 суб’єктів малого підприємництва здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування, створюють робочі місця та сплачують податки в бюджет громади. Майже дві третини СПД – фізичних осіб, або 141 – здійснюють діяльність в сфері торгівлі та ресторанного бізнесу, 20 СПД – в будівництві, 29 суб’єктів господарювання надають побутові та інші різноманітні послуги, 10 СПД надають транспортні послуги, 9 здійснюють діяльність в сільському господарстві.

   На території Маяківської об’єднаної територіальної громади здійснюють діяльність торгівельні об’єкти мережі «Таврія Плюс», «Саша», «Ням-ням», «АТБ». Результатом здорової конкуренція між невеликими магазинами (павільйонами) та великими супермаркетами – зміна стратегії їх діяльності щодо збільшення обсягів реалізації (прибутків) не тільки за рахунок цін, асортименту, а насамперед внаслідок створення сприятливих і комфортних умов для споживача, покращення якості обслуговування.

    Житлово-комунальна галузь об’єднаної громади представлена комунальним підприємством «Наше село», яке здійснює роботи з благоустрою та поліпшення санітарного стану на території сільської ради, забезпечує життєдіяльність об’єктів соціально-культурного призначення та багатоквартирного житлового фонду, який перебуває на їхньому балансі, і надає послуги з:

‒ обслуговування каналізаційних мереж – 3078 м;

 ‒ обслуговування артсвердловин та водопровідної мережі – 2836 м та 2150 м;

‒ вивозу сміття;

‒ прибирання вулиць;

‒ благоустрою населених пунктів та інфраструктури;

‒ утримання електромереж вуличного освітлення.

   Надання широкого спектру комунальних послуг забезпечується наявною матеріально-технічною базою підприємства. Технічний парк комунального підприємства складається з автомобілів (ГАЗ, САЗ), тракторів (МТЗ, ЮМЗ), сучасної спеціалізованої техніки (Екскавтор JCB, автовишка ГАЗ-3309, сміттєвоз FORD), навісного обладнання (косарка, гілкоподрібнювач та ін.).

        Фото без опису           Фото без опису 

Для забезпечення жителів питною проведено:

- капітальний ремонт підвідного водопроводу до с. Надлиманське;

- капітальний ремонт водопроводу вулиць Біляїва, Тиха, Шевченка в селі Маяки;

- капітальний ремонт артезіанської свердловини в селі Удобне.

Силами КП «Наше село» встановлені лічильники обліку технічного водопостачання у селі Маяки та у с. Надлиманське.

     Для комфортного та безпечного життя проведено роботи з освітлення вулиць:

- капітальний ремонт мереж вуличного освітлення по провулку Новий та вулицях Садова, Успенська, Пушкіна в с. Маяки;

- капітальний та поточний ремонти мереж вуличного освітлення по вулиці в селах Надлиманське та Удобне;

- планова заміна ліхтарів вуличного освітлення на енергозберігальні. Виконано капітальні та поточні ремонти дорожнього покриття окремих вулиць в селах Маяки, Удобне та Надлиманське, а також капітальні ремонти окремих житлових будинків в с. Маяки.  

    Житловий фонд на 80 % складається із приватного сектору. Всі населені пункти, які входять до Маяківської ОТГ електрифіковані, газифіковані, телефонізовані, також є покриття для доступу до мережі Інтернет.

  Особливість економіко-географічного розташування Маяківської ОТГ, сприятливі природно-кліматичні умови, різноманітні унікальні природні ресурси, комплекси нижнього Дністра з великим біологічним різноманіттям та привабливими природними ландшафтами мережа водних та автомобільних магістралей обумовлюють розвиток в громаді сфери туризму і рекреації.

    Основою цього потенціалу є унікальні природні, наявністю цікавих туристичних локацій, зокрема таких як спортивний кінний клуб “Золота  грива”,  астрономічна обсерваторія Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова та ін.

   Дельта Дністра – унікальне і багате водно-болотне угіддя в Азово-Чорноморському коридорі: красивий ландшафт, ріка, птахи. За своєю привабливістю дельта займає одне із перших місць серед диких ландшафтів Європи. В дельті Дністра можливі як маршрути одного дня, так і багатоденні екскурсії. Дельта Дністра є унікальною моделлю для проведення багатьох дослідницьких робіт археологічного, історичного, гідрологічного, біологічного, екологічного та інших направлень. Водно-болотні угіддя являються прекрасною школою «під відкритим небом», де щорічно, на протязі багатьох років проводяться екологічні екскурсії та експедиції для дітей різного віку.

Гніздування крячка на листках глечика жовтого.

         Фото без опису          Фото без опису

   

    Освіта в Маяківській ОТГ представлена трьома закладами: 2 загальноосвітніх школи І-ІІІ ступенів та 1 навчально-виховний комплекс (НВК).

В с. Маяки функціонує  НВК, в якій навчаються 740 учнів.

    В Надлиманській загальноосвітній  школі  І-ІІІ ступенів навчається 248 дітей і в Удобненській – 214 дітей.

   В рамках реалізації програми «Новий освітній простір» проекти «Прибудова 2-поверхового корпусу початкової школи до Маяківської ЗОШ І-ІІІ ступенів» та «Реконструкція існуючої будівлі Маяківської ЗОШ І-ІІІ ступенів» перебувають в стадії завершення. З виконанням зазначених проектів створено належні умови для виховання та навчання учнів  молодших, середніх та старших класів в сучасному освітньому закладі.

Фото без опису

   Крім того, в рамках реалізації програми «Нова українська школа» закуплено сучасні меблі та комп’ютерне обладнання.

   Для забезпечення належних умов перебування школярів в закладах освіти та їх всебічний розвиток придбано шкільний автобус.

    На території Маяківської ОТГ функціонують 4 дитячих садки. Так, в с. Маяки діють два дошкільних навчальних заклади – ясла-садочки «Оленка» на 4 групи, який фактично відвідують 110 дітей, та «Джерельце» на 5 груп, який фактично відвідують 114 дітей.

   В с. Надлиманське функціонує заклад дошкільної освіти «Ягідка» на 3 групи, наповнюваність якого становить 63 дитини.

    В с. Удобне дошкільний навчальний заклад “Перлинка” відвідує 70 дітей.

                  Фото без опису

   Для  створення комфортних  та належних умов перебування у дошкільних  закладах освіти  та забезпечення дозвілля дітей проведено реконструкцію дитячого садочку «Перлинка» в
с. Удобне.

      В рамках програми збереження здоров`я громадян  актуальним стає питання запровадження нової моделі первинної медичної допомоги, коли громадяни забезпечуються кваліфікованою медичною допомогою  в межах крокової доступності.

    На території ОТГ створено та функціонує КНП «Маяківська лікарня первинної медико-санітарної допомоги Біляївського району Одеської області».

В структурі некомерційного комунального підприємства працюють три амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, які утримуються за рахунок Національної служби здоров’я України та сільського бюджету. Штат  працівників складає 38 одиниць, кількість відвідувачів  сягає до 60 осіб в день.

На території села Маяки функціонує сучасна амбулаторія загальної практики сімейної медицини, в штаті якої працює 4 лікарі загальної практики. В селах Надлиманське та Удобне функціонують амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, які обслуговуються 2 лікарями загальної практики та 1 лікарем загальної практики відповідно.

 

    В селі Маяки проведено реконструкцію старої   будівлі поліклініки, облаштовано рентген-кабінет, кабінет УЗІ та телемедицини, палату інтенсивної терапії.

Фото без опису

     В рамках реалізації проекту Мінрегіонбуду України та за рахунок спів фінансування проекту, побудовано сучасну амбулаторію групової практики сімейної медицини на 3-4 лікаря, закуплено обладнання, меблі.

Фото без опису    Створення  умов для задоволення культурних потреб населення ОТГ – головна функція комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Маяківської сільської ради через існуючі Будинки культури в селах Маяки, Надлиманське та Удобне.

                                     Фото без опису

   Бібліотеки-філії, які входять до складу комунального закладу «Публічна бібліотека» Маяківської сільської ради Біляївського району Одеської області є універсальними інформаційними, культурними закладами і здійснюють свою діяльність, виходячи з особистих, соціальних та інших потреб користувачів  громади. На території громади функціонують 4 бібліотеки у тому числи 2 бібліотеки в с. Маяки, та по одній у селах Надлиманське та Удобне.

    У 2018 році в селі Маяки відбулося відкриття  сучасного стадіону на 200 глядачів. Загальна площа   арени після реконструкції - 16 тис. кв.м.  Комплекс включає волейбольний та баскетбольний майданчики, футбольне поле, обладнання для зайняття  легкою атлетикою і бігові доріжки.

   Діти та дорослі  об’єднаної територіальної громади мають можливість  брати участь у розвитку фізичної культури та великому сучасному стадіоні.

          Фото без опису       Фото без опису

    Одним із інструментів підвищення рівня життя населення ОТГ і покращення доступу мешканців ОТГ до належного спектру якісних соціальних послуг відповідно до державних гарантій – є імплементація Плану розвитку надання соціальних послуг Маяківської об’єднаної територіальної громади на період до 2023 р. , яким передбачено:  

  - створення та започаткування діяльності Центру надання соціальних послуг в ОТГ.

- забезпечення надання в межах ОТГ соціальних послуг посередництва, підтриманого проживання, соціальної  реабілітації, соціальної адаптації,  соціальної профілактики, фізичного супроводу осіб з інвалідністю з порушенням зору тощо.

- покрашення  кадрового забезпечення сфери надання соціальних послуг та підвищення  кваліфікації працівників, що надають такі послуги через їх участь у курсах, тренінгах, навчальних  поїздках.

- модернізація матеріально-технічної бази надання соціальних послуг (облаштування   приміщення ТЦСП, придбання відповідних технічних засобів, матеріалів, обладнання  робочих місць для соціальних працівників  при  старостатах, придбання транспортних засобів (скутерів) для соціального обслуговування громадян).

- належне інформування мешканців ОТГ про соціальні послуги, що надаються в громаді через друковані інформаційні матеріали, веб-сторінку ОТГ  та в рамках проведення публічних заходів.

 

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь