«Зимова підтримка» – програми підтримки українських родин.

Дата: 19.01.2025 19:00
Кількість переглядів: 41

Держава усвідомлює всі труднощі, з якими стикаються зараз громадяни України. Соціальні, економічні, енергетичні, безпекові. Тому Уряд, за ініціативи Президента України, продовжує впроваджувати програми підтримки українських родин, які об’єднані під назвою «Зимова підтримка».

«Зимова підтримка» – це програми допомоги для всіх українців, з особливою увагою на найбільш вразливі групи населення.

«Зимова підтримка» – це як нові, так і вже діючі програми, які Уряд розширює і вдосконалює, щоб більше громадян могли ними скористатися.

Коротко про програми «Зимової підтримки».

Зимова єПідтримка. Програма, завдяки якій кожен українець може отримати 1 тисячу гривень. Ці кошти можна витратити на найважливіше: оплату комунальних послуг, ліки, квитки Укрзалізниці, донат на ЗСУ та багато іншого. Заявки приймаються до 28 лютого 2025 року включно.

Доступні субсидії. Цієї зими Уряд розширює програму субсидій, аби кожен міг отримати необхідну допомогу при сплаті комунальних послуг.

Незмінні зимові тарифи. Цього опалювального сезону тарифи на комунальні послуги для українських родин не будуть зростати. Компанія "Нафтогаз України", яка постачає газ більшості населення України, а саме 98% побутових споживачів, встановила тариф на природний газ на рівні 7,96 гривні за 1 кубічний метр. Ця ціна залишається незмінною до 30 квітня 2025 року включно.

Ще більш доступні ліки. За урядовою програмою «Доступні ліки» вже можна отримати майже 600 медичних препаратів безоплатно або з частковою доплатою. Цей список буде розширений. Для жителів віддалених сіл та прифронтових громад запустили «Мобільні аптеки» і безоплатну доставку ліків «Укрпоштою».

Вчительська доплата. За ініціативи Президента України з 1 січня 2025 року Уряд запровадив щомісячну «вчительську» доплату до заробітної плати у розмірі від 1000 гривень «на руки» (1300 гривень до оподаткування).

Безоплатне харчування в школах. Учні початкових класів тепер харчуються в школі безкоштовно. Батькам не потрібно звертатися з окремою заявою. Це один із кроків реформи шкільного харчування, яка була ініційована першою леді України, щоб забезпечити дітей якісним повноцінним харчуванням у закладах освіти. Дізнатися більше про реформу можна на платформі «знаїмо». У 2025 році програму безоплатного харчування планується розширити на всіх школярів.

Підтримка внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Уряд продовжив щомісячні виплати на проживання для дорослих і дітей. Це допомагає адаптуватися та будувати життя на новому місці в Україні. З 29 січня 2025 року вимушені переселенці, які витрачають на оренду житла понад 20% свого доходу, зможуть оформити субсидію на це. Її можна отримати по всій території України.

Тепла зима. У грудні 2024 року Уряд надав 6 500 гривень допомоги на кожну дитину з малозабезпечених родин та сімей ВПО, які потребують підтримки.

Енергосвідомі. Уряд запустив пакет програм, аби приватні домогосподарства, ОСББ, ЖБК та підприємці могли встановити альтернативні джерела енергії, зокрема сонячні панелі та накопичувачі.

єКнига. Програма спрямована на популяризацію читання та підтримку українського книговидавництва. 908 гривень на купівлю книжок можуть отримати українці, яким виповнилося 18 років у 2024-му, а також 2025-му та наступних роках. Ці кошти можна витратити на паперові, електронні чи аудіокниги українською мовою.

Більш детально про програми «Зимової підтримки»  за посиланням.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь