УВАГА! Важлива інформація! Деінституалізація – що це таке?

Дата: 26.02.2024 10:54

У 2017 році Урядом України розпочато реформу деінституалізації.

Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року №526р.

Деінституалізація – повний процес планування реорганізації зі скороченням і/або закриттям закладів інтернатного типу, створення різноманітних інших послуг догляду за дитино, які регулюються законом і стандартами, орієнтованими на результат.

Деінституалізація будується на таких принципах:

• Сім’я є найкращим середовищем для виховання та розвитку дитини.
  • Збереження сім’ї для дитини є головною умовою забезпечення її благополуччя та найкращих інтересів.
  • Жодна дитина не повинна залишитись без уваги. Потреби, думка та інтереси кожної дитини мають бути враховані.

В ході Деінституалізаційної реформи:

• забезпечується динамічний розвиток і доступність на рівні територіальної громади для дітей та сімей з дітьми, що сприятиме ліквідації інтернатних закладів;
  • вивільнені кошти спрямовуються на створення нових і розвиток існуючих послуг у громадах;
  • інституції перепрофільовують в центри надання спеціалізованих послуг, заклади освіти та інші, які сприятимуть забезпеченню потреб мешканців громади.

Реформа розрахована на 10 років і передбачає, що за цей час кількість дітей в інтернатах зменшиться на 90%, а у кожній громаді з’являться доступні й якісні послуги для підтримки сімей з дітьми відповідно до їх індивідуальних потреб.

В рамках реформи та популяризації сімейних форм виховання Маяківська територіальна громада шукає кандидатів у батьки-вихователів для створення на базі громади «Дитячого будинку сімейного типу», «Прийомної сім’ї», «Патронатної сім’ї».

За всіма питаннями звертатися до Служби у справах дітей Маяківської сільської ради за адресою: вул. Європейська (колишня Богачова), 99 або за телефоном 099-128-79-17