Дата: 18.01.2024 09:29

Уряд скасував заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг споживачам, які мають заборгованість з їхньої оплати (як побутових (населення), так і промислових (підприємств), які не є критичною інфраструктурою).

Відповідний мораторій на відключення зберегли для жителів територій, де ведуться бойові дії, та тимчасово окупованих територій. Також, скасував мораторій на нарахування пені й штрафів за заборгованість з оплати житлового-комунальних послуг (з винятками, аналогічними до встановлених для мораторію на відключення).

Вимогами Постанови КМУ від 29.12.2023 №1405 встановлено, що якщо споживач не проживає за своєю адресою понад 30 календарних днів, він може подати заяву та документальне підтвердження постачальнику комунальних послуг (в електронній чи паперовій формі - довідки з місць тимчасового проживання, роботи, навчання, лікування, військової служби, відбування покарання тощо), у такому разі йому не виставлятимуться рахунки.