Про затвердження Типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку та внесення змін до Кодексу газорозподільних систем

Дата: 05.01.2024 08:52

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

ПОСТАНОВА

05.12.2023 № 2291

Відповідно до статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та статті 4 Закону України «Про ринок природного газу» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку (далі – Типовий договір), що додається.

2. Унести до Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року № 2494, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року за № 1379/27824, такі зміни:

1) пункт 3 глави 1 розділу І доповнити новим абзацом такого змісту:

«Питання пов’язані з технічним обслуговуванням внутрішньобудинкових систем газопостачання, зокрема в багатоквартирних будинках, регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Порядком технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку, затвердженим наказом Міністерства енергетики України від 29 вересня 2023 року № 292, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 жовтня 2023 року за № 1741/40797 (далі – Порядок ТО ВБСГ), та Правилами безпеки систем газопостачання, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 травня 2015 року № 285, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 року за № 674/27119 (далі – ПБСГ).»;

2) у розділі ІІІ:

абзаци третій – п’ятий пункту 2 глави 1 замінити новими двома абзацами такого змісту:

«Газові мережі внутрішнього газопостачання, в тому числі споруди і пристрої на них, від місця приєднання до внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків, визначаються як газорозподільна система.

Внутрішньобудинкові системи газопостачання багатоквартирних будинків не є складовою газорозподільної системи і їх обслуговування забезпечується з урахуванням положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Порядку ТО ВБСГ та ПБСГ.».

У зв’язку з цим абзац шостий вважати абзацом п’ятим;

у главі 5:

у пункті 1:

абзац перший доповнити знаком та словами: «, крім випадку передбаченого абзацом четвертим цього пункту»;

абзац четвертий викласти в такій редакції:

«Укладення акта розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін в багатоквартирних будинках між Оператором ГРМ та співвласниками багатоквартирного будинку не є обов’язковим. Межі експлуатаційної відповідальності в багатоквартирному будинку визначаються відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Порядку ТО ВБСГ.»;

в абзаці першому пункту 3 слова та знаки «та співвласники/особа, уповноважена на це співвласниками, внутрішньобудинкових систем газопостачання, які згідно з актом розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відповідають за експлуатацію цих» замінити словами «відповідають за експлуатацію власних»;

3) абзац дванадцятий пункту 11 глави 2 розділу V викласти в такій редакції:

«3) між Оператором ГРМ та замовником може бути складений та підписаний акт балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін (за згодою сторін).».

3. Операторам газорозподільних систем у місячний строк з дня набрання чинності цією постановою забезпечити приведення діючих договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку у відповідність до Типового договору.

4. Днем укладення договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку відповідно до Типового договору у випадку, передбаченому абзацом восьмим частини третьої статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», вважається день наступний за днем набрання чинності цією постановою.

Операторам газорозподільних систем забезпечити інформування співвласників багатоквартирного будинку про укладення договору за формою Типового договору шляхом розміщення відповідної інформації в рахунках на оплату за послуги розподілу природного газу в місяці, в якому укладено цей договір.

5. Ця постанова набирала чинність 07 грудня 2023 року, її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Додатки