Щорічна вакцинація проти грипу — найефективніший спосіб профілактики цього захворювання.

Дата: 07.12.2023 14:03

Найкраще отримати її у вересні, до початку сезону грипу. Але якщо не встигли — вакцинуватися можна впродовж всього осінньо-зимового періоду. Існує міф, що вакцина навантажує організм, тому він стає слабшим у боротьбі з усіма захворюваннями.Та насправді все навпаки. Після введення вакцини імунітет проти грипу формується вже через 7-14 днів.

Але як саме вакцинація проти грипу збереже вам час і гроші?
- Вона зменшить ризик захворіти й захистить від важких форм грипу.
- Навіть якщо захворієте, вакцинація запобігає ускладненням та госпіталізації.
- Такий спосіб профілактики ефективний і безпечний.

Замість того, аби втрачати час і великі кошти (значно більші, аніж вартість вакцини) на лікування грипу й відновлення сил, краще вакцинуватися, забезпечивши собі надійний захист. Проте, якщо помітите будь-які симптоми грипу, відразу звертайтеся до свого сімейного лікаря і в жодному разі не займайтеся самолікуванням.

Як додатково захистити себе від грипу?
- Уникайте великого скупчення людей.
- Ретельно й часто мийте руки з милом; якщо немає доступу до води, використовуйте антисептик.
- Сформуйте звичку не торкатися обличчя.
- Регулярно провітрюйте приміщення.
- Поширюйте культуру «захворіли — лишайтеся вдома». Або ж носіть маски, якщо маєте симптоми ГРЗ чи грипу.

Бережіть свій час для приємних речей, а не лікування. Будьте здорові!
А щоб отримувати ще більше корисної інформації про те, як приділяти собі час, переходьте за посиланням і підписуйтеся на наш чат-бот «Час на себе»
Telegram  https://t.me/chasnasebe_bot
Viber  https://pipe.bot/viber/17905

Кампанія впроваджується консалтинговою агенцією One Health у межах проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконується організацією Пакт та фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Зміст Кампанії «Час на себе» не обов’язково відображає погляди USAID або Уряду США.