На території Одеського району стартує кампанія з вакцинації диких тварин проти сказу
Одеське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби Одеській області інформує про проведення кампанії з пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу на території Одеського району у період жовтень-листопад 2023р.
Під час кампанії буде оброблена площа мисливських угідь: Біляївської районної організації УТМР (330 кв. км.), Комінтернівської районної організації УТМР (3000 кв. км.), Овідіопольської районної організації УТРМ (105 кв. км.) та Мисливсько- рибальського підприємства «Сокіл» (30 кв. км.).
При цьому буде застосовуватися вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин.
Приманка має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.
Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не виділяє вакцинний вірус зі слиною.
Наголошуємо, що приманка є безпечною для людей та тварин, екології та використовується на території України більше трьох років.
Одеське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби Одеській області звертається до жителів району з проханням: у разі в виявлення приманокне брати їх руками і не переміщувати місць розкладання.
Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами |і без лікування завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини, однак основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця. Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин є одним із ефективних заходів боротьби зі сказом і забезпечує покращення епізоотичної ситуації, що підтверджує досвід країн західної і центральної Європи.З 1985 року під егідою ВООЗ та МЕБ при фінансовій підтримці Європейського союзу розпочалися широкомасштабні кампанії з пероральної імунізації лисиць проти сказу в Європі. Проведення цього заходу стало надзвичайно ефективним і привело до поліпшення епізоотичної ситуації в країнах Західної та Центральної Європиі
переміщення центру епізоотії в Східну Європу.