В Одеському районі можуть продавати небезпечний соус з Нідерландів з «восковою бацилою»

Дата: 05.10.2023 10:51

В разі виявлення вказаного товару в обігу необхідно повідомити до управління Держпродспоживслужби.

Про це сповіщає Одеське районе управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

До Держпродспоживслужби надійшло повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) щодо виявлення патогену Bacillus cereus в соусах з Нідерландів (виробник: Lekkerkerker Food, Netherlands) які були продані в Україну (отримувач: «Ян дженерал продактс Україна», проспект Повітрофлотський 66, м. Київ, 03151).

Звертаємося до споживачів та операторів ринку! В разі виявлення вказаного товару в обігу просимо повідомити за адресою: м. Одеса, вул. 7-а Пересипська, 6, або за телефоном +380 (48) 716 1301 чи на електронну пошту gu@odesa.consumer.gov.ua – йдеться у повідомленні.

Також у службі довідково повідомляють, що Bacillus cereus – так звана воскова бацила, харчовий патоген, який може виробляти токсини, що викликають два типи шлунково-кишкових захворювань: блювотний і діарейний синдроми.