Хлібороби Одеського району рапортували про збір перших 50 тисяч тонн зернових врожаю 2023 року.

Дата: 07.07.2023 09:53

Як повідомляють в Управлінні з питань соціально-економічного розвитку територій Одеської районної військової адміністрації, на сьогодні господарствами району обмолочено 16 з половиною тисяч гектар, намолочено – 51 000 тисячу тонн, середня врожайність по району – 31 ц/га.

«Уміла організація роботи, запровадження сучасних технологій та наполеглива праця наших аграріїв стали запорукою сьогоднішнього результату. Але перші 50 тисяч тонн цьогорічного хліба — це не рубікон. Це - перший крок до того, щоб ми мали хороші показники валового збору зернових нового врожаю. Щиро вдячний Вам, одеські хлібороби, за любов до рідної землі, за хліб на нашому столі і за ті здобутки, яких Ви досягаєте, незважаючи на погодні умови, війну та економічні труднощі. Бажаю успішного проведення жнив і щедрого врожаю» – сказав Начальник Одеської РВА Юрій Крук .

В цілому, станом на 6 липня, в Одеському районі, врожай озимої пшениці обмолочено на площі 2500 гектар, намолочено 7000 тонн, середня врожайність – 28,2 ц/га.

Озимий ячмінь омолочено на площі 12 000 гектар, намолочено 40 000 тонн зерна, врожайність по району – 33,4 ц/га.

Триває збір озимого ріпаку: обмолочено – 3355 гектар, намолочено – 6400 тонн, при середній врожайності – 19 ц/га. Також триває збір ярого ячменю і гороху.

Нагадаємо, що площа збирання ранніх зернових та зернобобових культур та ріпаку в 2023 році, в Одеському району, становить більше 82 тисяч гектарів, в тому числі: озимої пшениці 56 тисяч га, озимого ячменю 17,3 тисячі га, ярого ячменю 4200 га, гороху 3000 га. Окрім того, на площі більше 3400 гектар належить зібрати озимий та ярий ріпак.