Уряд ухвалив План заходів на 2023-2024 роки зі створення в Україні безбар’єрного простору

Дата: 28.04.2023 12:09

Кабінет Міністрів України визначив План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Архітектура змін зі створення безбар’єрного простору розробляється урядовою командою за підтримки першої леді Олени Зеленської.

В межах реалізації планується проведення 472 заходів, до яких залучено 20 міністерств. План спрямований на створення безбар’єрного простору в усіх сферах життя людей.

Події останнього року, зокрема, повномасштабна збройна агресія росії проти, України значно загострила проблеми з якими зіткнулися важливі суспільні групи людей. Ветерани, які отримали важкі поранення, багато дітей та дорослих зазнали травмувань й відчули на собі тягар бар’єрів в повсякденному житті.

Для того, щоб впоратися з наявними викликами, працювати над відновленням України, її фізичного і загалом суспільного простору з ініціативи Олени Зеленської у 2021 році прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Стратегія передбачає створення безбар’єрного простору в Україні за 6 основними напрямками:

1. Суспільна та громадянська безбар’єрність, яка передбачає забезпечення рівних можливостей участі всіх людей та суспільних груп у житті громад та держави;

2. Освітня безбар’єрність — створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя;

3. Економічна безбар’єрність – забезпечення умов та можливостей для працевлаштування, заняття підприємництвом молоді, жінок, літніх людей, людей з інвалідністю тощо;

3. Інформаційна безбар’єрність – умови, за яких люди, незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, що враховують їх потреби та можливості;

4. Фізична безбар’єрність – створення середовища, в якому громадські споруди та публічні місця, транспорт і послуги є фізично доступними для всіх суспільних груп;

5. Цифрова безбар’єрність – забезпечення доступу до інформації, комунікації, публічних та інших послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості та ін.

Головними завданнями Міністерства соціальної політики в рамках ухваленого Плану, є забезпечення людей допоміжними засобами реабілітації, в тому числі, через залучення протезистів/ортезистів до мультидисциплінарних команд у медичних закладах; забезпечення послугою раннього втручання для виявлення проблем зі здоровʼям на ранніх етапах життя дитини, а також надання послуги підтриманого проживання особам, які потребують стороннього догляду.

«Реалізація Плану зі створення безбарʼєрного простору, ініційованого Оленою Зеленською, створить умови для рівних прав і можливостей людей в усіх сферах життя. Ми вже змінюємо систему забезпечення допоміжними засобами реабілітації, для швидкого та зручного надання послуг, створюємо механізми підтримки працевлаштування людей з інвалідністю для можливості їхньої професійної реалізації. Реалізація Плану допоможе кожному та кожній повною мірою використати свій потенціал та жити повноцінним життям в Україні», – зазначила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Також, планом передбачено:

забезпечення доступності отримання якісних соціальних послуг та підтримки, зокрема психологічної допомоги, підтриманого проживання, соціального підприємництва, працевлаштування;

забезпечення можливості безбар’єрної участі громадян у культурному, громадському та політичному житті;

впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери;

надання допомоги постраждалим від усіх форм насильства, забезпечення засобами реабілітації усіх, хто цього потребує.

Джерело Міністерство соціальної політики