6 квітня відбудеться круглий стіл «Фіскальна децентралізація як інструмент розвитку громад»

Дата: 05.04.2023 14:00

Децентралізація стала однією з найуспішніших реформ в Україні за останнє десятиліття. Вона дозволила реалізувати в регіонах понад 12 тис. освітніх, медичних, інфраструктурних проєктів та збільшити місцеві бюджети у 4-5 разів.

Втім, якщо ми подивимось на досвід багатьох країн ЄС, то побачимо, що у них бюджети громад майже наполовину наповнюються завдяки місцевим податкам. У нас цей показник вдвічі менший.

Податкові практики країн Євросоюзу варто втілювати в Україні. Фіскальна децентралізація покращить фінансові спроможності ОМС. Завдяки додатковим коштам реалізація проєктів з післявоєнного відновлення та розбудови громад займе значно менше часу.

Над розширенням функцій ОМС адміністрування місцевих податків останні три місяці працює @Асоціація малих міст України Дослідження проводиться за підтримки @USAIDhoverla.

Результатами напрацювань Асоціація поділиться 6 квітня на круглому столі «Фіскальна децентралізація як інструмент розвитку громад». Закликаю представників ОМС, які переймаються долею своїх громад, долучитися до заходу.

Під час круглого столу ми обговоримо:

Стратегію реформи фіскальної децентралізації.

Повноваження ОМС, які допоможуть їм бути ефективними у зборі місцевих податків.

Вигоди держави від зміни правил адміністрування місцевих (майнових) податків.

Механізми реалізації в Україні зарубіжних практик, детально розглянемо кейс Латвії.

Що: Круглий стіл «Фіскальна децентралізація як інструмент розвитку громад»

Де: онлайн-формат

Коли: 6 квітня, 10:00