6 квітня відбудеться круглий стіл «Фіскальна децентралізація як інструмент розвитку громад»
Децентралізація стала однією з найуспішніших реформ в Україні за останнє десятиліття. Вона дозволила реалізувати в регіонах понад 12 тис. освітніх, медичних, інфраструктурних проєктів та збільшити місцеві бюджети у 4-5 разів.
Втім, якщо ми подивимось на досвід багатьох країн ЄС, то побачимо, що у них бюджети громад майже наполовину наповнюються завдяки місцевим податкам. У нас цей показник вдвічі менший.
Податкові практики країн Євросоюзу варто втілювати в Україні. Фіскальна децентралізація покращить фінансові спроможності ОМС. Завдяки додатковим коштам реалізація проєктів з післявоєнного відновлення та розбудови громад займе значно менше часу.
Над розширенням функцій ОМС адміністрування місцевих податків останні три місяці працює @Асоціація малих міст України Дослідження проводиться за підтримки @USAIDhoverla.
Результатами напрацювань Асоціація поділиться 6 квітня на круглому столі «Фіскальна децентралізація як інструмент розвитку громад». Закликаю представників ОМС, які переймаються долею своїх громад, долучитися до заходу.
Під час круглого столу ми обговоримо:
Стратегію реформи фіскальної децентралізації.
Повноваження ОМС, які допоможуть їм бути ефективними у зборі місцевих податків.
Вигоди держави від зміни правил адміністрування місцевих (майнових) податків.
Механізми реалізації в Україні зарубіжних практик, детально розглянемо кейс Латвії.
Що: Круглий стіл «Фіскальна децентралізація як інструмент розвитку громад»
Де: онлайн-формат
Коли: 6 квітня, 10:00