СТАНЬ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ – ДОПОМОЖИ ДИТИНІ В ЇЇ КРИЗОВИЙ ПЕРІОД!

Дата: 19.01.2023 11:01

Кожній дитині необхідна сім’я.

Особливо малюкам,

які гостро потребують любові,

турботи та догляду.

ПАТРОНАД НАД ДИТИНО – це тимчасовий догляд і виховання дитини в період подолання нею та її батьками складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь покликаний прихистити дитину, яка з різних причин не може мешкати зі своєю родиною. Соціальні служби тим часом проводять комплексну роботу з батьками. Щоб повернути дитину до рідних, або шукають дитині усиновителів чи опікунів.

Патронат вирішує одне з найскладніших завдань держави – надати дитині можливість зростати в безпеці та любові.

Патронатний вихователь необхідний дітям:

• новонародженим, яких залишили в пологовому будинку чи іншому закладі охорони здоров’я;
  • підкинутим, знайденим;
  • безпритульним;
  • чиї батьки чи особи, які їх замінюють, померли або зникли;
  • переселеним із тимчасово окупованої території чи зони бойових дій;
  • які зазнали насилля, жорстокого поводження.

Особливості патронату:

• тимчасовість: термін перебування дитини в патронатній сім’ї – від трьох до шести місяців;
  • екстреність: патронатні вихователі допомагають тій дитині, яка на різних підставах потребує їхньої невідкладної участі;
  • оплачуваність:оскільки патронатний вихователь – це така ж робота, як і вчитель чи вихователь у дитячому садочку, то він також отримує грошове забезпечення;
  • сімейність:зазвичай у патронатні сім’ї влаштовуються діти із однієї сім’ї або є рідними братами та сестрами.

Задач патронатного вихователя:

• забезпечити дитину житлом, одягом і харчуванням;
  • створити дитині придатні умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
  • гарантувати дитині доброзичливу атмосферу, допомогти їй пережити травму чи стрес;
  • забезпечити послуги чи надати доступ до тих, що визначені договором про патронат над дитиною.

Вимоги до патронатного вихователя:

• особа, яка досягла повноліття;
  • має громадянство України;
  • не має власних дітей віком до 4 років, дітей з інвалідністю, яка має обмеження життєдіяльності;
  • має відповідні умови для перебування дитини/дітей (власне житло з окремою кімнатою для дитини);
  • має згоду від усіх членів своєї родини, які проживають у помешканні доглядати тимчасово влаштовану дитину;
  • має бути працевлаштована лише як патронатний вихователь і не мати підробітку, щоб знаходитися поруч із дитиною постійно.

Щоб стати патронатним вихователем, треба:

1. Звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання
  2. Принести пакет документів.
  3. Пройти співбесіду (відбір проводиться на основі аналізу документів та обстежень умов проживання).
  4. Пройти обов’язкове навчання спільно з добровільним помічником – дружиною/чоловіком/іншим родичем.
  5. Отримати рекомендацію про можливість надання послуг патронату за результатами навчання.
  6. Укласти письмовий договір з органом опіки та піклування.

Основний пакет документів кандидатів в патронатні вихователі:

• заява про намір стати патронатним вихователем;
  • заяву про згоду на влаштування дитини до сім’ї від усіх членів сім’ї, які фактично проживають разом з кандидатом;
  • висновки про стан здоров’я кандидата та усіх членів сім’ї, які фактично проживають разом з кандидатом;
  • довідки про відсутність судимості або обмежень кандидата та членів сім’ї, які досягли 14-річного віку і проживають разом з ним;
  • копії паспорту, свідоцтва про шлюб, документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщення.

Патронатному вихователю надається:

• щомісячна оплата праці;
  • офіційне працевлаштування та страхові внески;
  • виплати на утримання дитини, яка перебуває під патронатом;
  • психологічна підтримка.

Бути патронатним вихователем – це неоцінена допомога дитині в її кризовий період.

Ми впевнені, що турбота змінює!

За детальною інформацією звертайтеся до служби у справах дітей Маяківської сільської ради за номером телефону: 099 128 79 17.