Покладання квітів з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2022 15:40

14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що трапилася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком. День вшанування ліквідаторів наслідків аварії багато хто називає просто Днем ліквідатора.

З цієї нагоди біля пам’ятника ліквідаторам аварії Чорнобильської АЕС відбулось урочисте покладання квітів за участі голови Маяківської громади Віктора ДЯЧЕНКА, представників структурних підрозділів та виконавчих органів Маяківської сільської ради, працівників установ, підприємств та організацій.

На жаль, багато кого з ліквідаторів вже давно немає серед живих. Хвилиною мовчання і квітами, які лягли до підніжжя пам’ятника, учасники заходу вшанували пам’ять загиблих та померлих героїв, які ціною власного життя закрили смертоносне дихання атомного реактора.

«Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Велика їм подяка і низький доземний уклін! Нажаль, внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації є ризики знов повторити трагедію. Дякуємо нашим Збройним Силам України, які щодня, щохвилини наближають нашу перемогу! А жах чорнобильської катастрофи хай залишиться в минулому й ніколи не повториться!», – зазначив сільський голова Віктор ДЯЧЕНКО.

Прес-служба апарату Маяківської СТГ.