Якщо у Маяківській сільській територіальній громаді не стане світла і тепла: прості поради та план дій

Дата: 26.10.2022 10:51
Кількість переглядів: 189

  • Багато людей без світла, води і тепла - такі наслідки російських обстрілів по наших містах і селах. 
  • Українців попередили про непросту зиму і найважчий опалювальний сезон. 
  • До чого бути готовим, якщо раптом не стане світла або газу: описуємо інструкцію для Маяківської сільської територіальної громади.

У будинку зникло світло: що треба мати?

Найпростіше, що треба мати - свічки. Нехай вони завжди лежать у сухому місці, до якого не дістає сонячне світло. Краще мати у запасі різні типи. Однієї свічки вам вистачить в середньому на  3-4 години, але все залежить від матеріалу. 

Скільки горять свічки?

  • Парафінова свічка  ~15 хв;
  • Воскова свічка ~30 хв (залежно від концентрації бджолиного воску);
  • Свічка з вощини (нафтопродуктів) ~ 7 годин;
  • Воскова свічка в банці (без домішок) ~ 13-16 годин. 
  • Соєва свічка ~40 годин. 
  •  Друге, що точно знадобиться - ліхтарики. Вони можуть бути на батарейках чи сонячних акумуляторах.

Усі вони мають свою потужність, час роботи і навіть діапазон робочих температур. До прикладу, маленький ліхтарик на батарейках може працювати до 8 годин. Туристичний ліхтар має функцію білого світла, яке може працювати до 10 годин, або ж функцію світло-полум’я - навіть до 24 год. Що важливо, діапазон робочих температур туристичного ліхтаря від -10 до +40. Також добре мати повербанки з великою місткістю і кількома роз’ємами для зарядних пристроїв.  Ціни на них стартують від 300 гривень. Ще варто подбати про запасні перехідники та зарядки. В разі вимкнення світла можна спробувати пошукати інші джерела електрики, або під’єднатись до акумулятора автомобіля. 

Наступне - генератори. Вони можуть акумулювати енергію від сонячного світла або від палива — бензину, дизелю чи газу. Генератор може стати вам в пригоді, коли світло зникає на тривалий час. Його потужності може вистачити на холодильник або, наприклад, на роботу обігрівача.

Бензиновий рекомендують для обслуговування невеликої кількості побутових приладів у квартирі. Для будинку чи дачі радять брати дизельний генератор із потужність до 5 кВт.

Якщо вдома не маєте грілки, то саме час замислитись над цим. Туди наливають гарячу воду й застосовують для обігріву окремих частин тіла і як перший засіб першої допомоги при переохолодженні. Їх переважно виготовляють з термопластику. Для діток можна взяти подушку-грілку.

Як обігріти приміщення, якщо відключили тепло?

 Та потрібно знати найпростіший алгоритм дій. У МОЗ дали поради, які можуть врятувати життя. 

Якщо припинилось опалення будинку:

  • можна скористатися електронним обігрівачем (використовуйте лише заводські прилади, адже саморобні чи несправні часто призводять до пожеж;
  • потрібно заклеїти усі щілини у вікнах та балконних дверях для збереження тепла, наприклад, закривши їх ковдрами;
  • зберіть усіх людей в одній кімнаті, а інші тимчасово закрийте; 
  • вдягніться тепліше (придбайте комплект якісної термобілизни). 

А як не стане газу?

. Що робити, якщо у будинку чи квартирі не стало газу? 

Найперше, що радять при аварії  -  перекрийте постачання газу в будинку. Не куріть, не запалюйте сірник,  знеструмте всю квартиру, аби уникнути вибуху. Газовики закликають телефонувати на “104”. 

Чим запастися з їжі?

Якщо не стане газу, а електрика працюватиме, то зрозуміло, що їжу можна буде легко приготувати. Чи то на електроплитці, в електричній духовці чи мікрохвильовій. Однак якщо немає ні електропостачання, ні газу, варто подбати про запас їжі тривалого зберігання. Ці ж продукти можна буде з собою взяти в дорогу. Що це може бути:

  • консерви овочеві, фруктові, м’ясні, рибні, джеми, варення (звертайте увагу на термін придатності і цілісність упаковки);
  • сушене та в’ялене м’ясо;
  • хлібні вироби — сухарі, крекери, лаваші, снеки. До слова, довго зберігається на холоді білий тостовий хліб. 
  • сухофрукти, горіхи;
  • сухі супи та пюре, вермішель та лапша швидкого приготування;
  • солодощі (печиво, цукерки, шоколад, мед, вафлі, солодкі висококалорійні батончики, енергетичні батончики, згущене молоко);
  • дитяче харчування — суміші, каші, пюре, печиво, а також сухі сніданки, кукурудзяні пластівці. 

Що робити, якщо в кранах не буде води?

У призупиненні централізованого водопостачання немає нічого дивного. Як правило, ремонтні бригади за кілька годин можуть усунути певні несправності. Тому на такий випадок добре мати вдома кілька бутлів з водою. Якщо ж водопостачання не відновлять за кілька днів, то в місті обіцяють організувати спеціальні пункти роздачі питної води з цистерн. 

Що робити, якщо зникне зв’язок?

Якщо зв’язок вашого оператора зникне, можна підключитись до мережі інших операторів. Для цього треба зайти у “Налаштування”,  обрати розділ “SIM-картки”, “Мобільні мережі” або “Стільниковий зв’язок”. Далі обрати опцію “Мобільна мережа”, “Підключення” або “Обрати мережу” та вимкнути автоматичний режим. На екрані з’явиться перелік доступних мереж - ви можете змінити його на одну з мереж у списку.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь