АЛГОРИТМ ДІЙ НАСЕЛЕННЯ ЗА СИГНАЛОМ ПОВІТРЯНА ТРИВОГА: ПІДПРИЄМЦІ, ПРАЦІВНИКИ, ВЧИТЕЛІ, ШКОЛЯРІ, ЛІТНІ ЛЮДИ, ВОДІЇ

Дата: 26.10.2022 10:35

Шановні мешканці Маяківської громади!

Воєнний стан приніс багато змін у наше звичне життя, зокрема в повсякдення. Наразі з’явилися нові правила, яких ми повинні дотримуватися, щоби вберегти своє життя та життя наших близьких.

Пропонуємо вам ознайомитися із алгоритмом дій за сигналами оповіщення «Увага всім!», «Повітряна тривога!», зокрема тут зібрані рекомендації для усіх верств населення та людей, які працюють у різних сферах діяльності.

Порядок дій населення при отриманні сигналу «Увага всім!», «Повітряна тривога!»

Перебуваючи вдома:

– Ввімкнути телевізор чи радіоприймач або уточнити інформацію за допомогою доступних Інтернет-ресурсів і ознайомитися з інформацією про характер тривоги.

– За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч.

– Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я  по батькові, адреса, вік номери телефонів батьків.

– Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо).

– Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас

продуктів і води, особисті документи кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.

– У разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

– Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор – за несучі стіни, або у ванну кімнату (але закрийте рушником дзеркало).

Перебуваючи на роботі:

– Виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій або

Інструкцією, яка розроблена керівництвом та діяти за вказівками керівництва.

– Швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі,

підвальному приміщенні).