У Маяківській громаді вшанували захисників, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України
В історії сучасної України день 29 серпня – жалобна дата, що нагадує про підступність і жорстокість ворога. 29 серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення російське керівництво порушило домовленості і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Таке віроломне вбивство кваліфікується міжнародним гуманітарним правом як воєнний злочин.
Відтоді щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року №621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.
"Сьогодні ми віддаємо щиру шану Героям, які поклали своє життя за волю і соборність країни у сучасній російсько-українській війні, завдячуємо їм можливістю продовжувати жити у своїй державі" - зазначив голова Маяківської громади Віктор ДЯЧЕНКО оголошуючи хвилину мовчання з вшанування світлої пам'ятті всіх, хто віддав своє життя через вторгнення російської федерації в Україну!
Прес-служба апарату Маяківської СТГ.