A A A K K K
для людей із порушенням зору
Маяківська сільська рада
Одеського району, Одеської області

Амброзія полинолиста – небезпечний для людини та довкілля бур’ян

Дата: 29.07.2022 13:28
Кількість переглядів: 482

Амброзія полинолиста – небезпечний для людини та довкілля бур’ян

 

З настанням ранно-весняного періоду, наприкінці березня – в травні з’являються, сходи рослини, цвіте з середини липня до жовтня, плодоносить у вересні – листопаді.

 

Амброзію полинолисту з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур’яном. Адже пилок амброзії ( з липня до жовтня )викликає у людей захворювання.. У період цвітіння амброзії від цього захворювання страждає величезна кількість населення. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить і сльозотеча, чхання, підвищення температури, розвивається астма. Ефективних ліків проти цього захворювання поки що не існує.

 

Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, особливо просапні та зернові, а також городи, сади, луки, пасовища. Зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків.

 

При сильному засміченні посівів амброзією полинолистою врожайність культур різко знижується. Під час збирання врожаю засмічених посівів пізньостиглих культур ,у нього потрапляє насіння амброзії, відокремити яке досить важко. В таких випадках необхідні додаткові витрати на очищення насіннєвого матеріалу. При засміченні посівів багаторічних і однорічних трав на зелений корм, а також луків і пасовищ якість корму, що заготовлюється, знижується.

 

На землях дуже засмічених амброзією, кращим заходом по очищенню ґрунту від запасів насіння є використання чистого пару, де, за правильного обробітку, засміченість бур’яном знижується на 70-80 %.

 

На невеликих площах та присадибних ділянках амброзію потрібно прополювати і скошувати. Правда, після скошування вона інтенсивно відростає, тому процедуру проводять не менше 3-4 разів за літо.

 

Хімічний метод боротьби з амброзією є найбільш дієвим та високо ефективним. Препарати застосовуються згідно « Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Вибір препарату здійснюють у залежності від культури та фази її розвитку.

 

Державний фітосанітарний інспектор  

Дигуляр В.В.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь