21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Дата: 21.02.2022 14:52

Сьогодні в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. Це значуще свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави.

Ми – українці, маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Наше ставлення до рідної мови формує ставлення світової спільноти до нас як до нації. Від нас залежить, якими побачить українців світ.

Саме мова є душею нації, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ.

Мова – як живий організм. Вона живе, розвивається, видозмінюється, стає багатшою, осучаснюється, пристосовуючись до вимог часу. І водночас, вона зберігає в собі прадавню історію наших предків, часточку душі кожного, з чиїх уст лунало українське слово. У ній – наша ідентичність, наше сьогодення і наше майбутнє.

Тож бережімо, плекаймо нашу мову, і найголовніше – з любов’ю та гордістю несімо українське слово! Як свого часу писав наш видатний поет та мовознавець Максим Рильський: «…Чистіша від сльози вона хай буде. Вірно і слухняно нехай вона щоразу служить вам, хоч і живе своїм живим життям».

Вітаю всіх з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом!

Голова Маяківської СТГ

Віктор ДЯЧЕНКО