ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКОСТІ! Дотримання правил пожежної безпеки!

Дата: 10.02.2022 16:26

За статистичними даними Головного управління ДСНС України в Одеській області у 2021 році на території Одеського району Одеській області виникло 2494 пожежі, у наслідок яких загинуло 53 особи, серед них 1 дитина, отримали травми 50 осіб.

Станом на 01 лютого 2022 року на території Одеського району виникло 193 пожежі, загинуло на пожежі 6 громадян, отримали травми 7 осіб.

Основними причинами пожеж у 2021 році були: необережне поводження з вогнем – 25 випадків, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок, електрообладнання – 12, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей та димарів – 3 випадки, порушення правил обладнання та експлуатації газового обладнання – 3 випадки, інші причини – 10 випадків.

Основна кількість пожеж під час опалювального сезону виникає саме в житловому секторі. При цьому зростає кількість пожеж в наслідок порушення правил улаштування та експлуатації електроустановок, обладнання та експлуатації печей, газового обладнання. Проблема недостатньої безпечності житла за останні роки набуває загрозливого характеру.

Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення побутових пожеж, закликаємо усіх дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.

З МЕТОЮ ВЛАСНОЇ БЕЗПЕКИ ПОТРІБНО ДОТРИМУВАТИСЯ   НАСТУПНИХ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ:

• не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
  • не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • подбайте про захист помешкання при користуванні пічним та газовим опаленням, дотримуйтесь норм встановлення та правила користування;
  • не використовуйте неякісні, саморобні та несертифіковані побутові електроприлади;
  • контролюйте справність електроприладів, які використовуєте.

Тільки дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі!

Бережіть себе та своїх близьких!

При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону«101», адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

КУ «ЦНСП Маяківської сільської ради»