Комунальна Установа «Центр надання соціальних послуг Маяківської сільської ради» інформує: Профілактика дитячого травматизму взимку

Дата: 14.01.2022 12:30
Кількість переглядів: 283

ДО УВАГИ БАТЬКИ!!!

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина  країни, особливо до батьків.

Зима – період підвищеного дитячого травматизму, який збільшується приблизно на третину. У цей час зростає роль дорослих, які повинні навчити дітей правилам поведінки, що дозволяє уникнути небезпеки отримання травм та посилити контроль за їх дотриманням.

Які травми типові для цього часу року та як їх уникнути?

Санки, лижі, ковзани – найулюбленіші розваги дітей взимку. На жаль, вони також стають причиною багатьох травм.

Необхідно пам`ятати:

- санки мають бути непошкоджені, з усіма дощечками;

- кріплення на лижах має бути ціле та правильно прикріплене на ногах;

- ковзани мають бути обов`язково відповідного розміру.

Дорослі повинні проконтролювати ті місця, де грають діти взимку. Схил, який обирається для спуску на санчатах чи лижах, обов`язково повинен знаходитися далеко від дороги. Кожна дитина повинна розуміти, що катаючись з закритими очима, можна зіткнутися з сусідом або деревом. Небезпечно прив`язувати санки один до одного, особливо небезпечно чіплятися на ходу до транспортних засобів!  

На ковзанах найкраще кататись в спеціально обладнаних місцях чи на майданчиках. Не можна використовувати перший лід на місцевих річках, озерах для катання – це дуже небезпечно!

Гра в сніжки – ще одна зимова забава, яка може призвести до пошкоджень. При грі в сніжки потрібно берегти від таких «снарядів» обличчя. Завдання дорослих переконати дитину не кидати сніжок в упор та не цілити у голову.

 

Переохолодження і обмороження.

Щоб не отримати переохолодження і обмороження, треба знати їхні ознаки, а також основні правила поведінки в умовах низьких температур.

Переохолодження організму виникає, якщо людина тривалий час перебуває на холоді.

Ознаками переохолодження є:озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або молоко.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу; хвороби.

До обмороження більш схильні: пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Не можна розтирати снігом, тому що сніг не зігріває, а прохолоджує відморожені ділянки та ушкоджує шкіру. Неприпустимо швидко зігрівати ділянки тіла (наприклад, поливати гарячою водою). Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то розтирання робити не можна. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати і доставити постраждалого до лікарні.

Щоб не допустити переохолодження і обмороження, перед виходом на вулицю слід обов’язково поїсти та правильно одягнутися. Одяг повинен бути багатошаровим і обов’язково з натуральних тканин, він не повинен стискати рухів. На ноги одягайте вовняні шкарпетки і взувайте просторе взуття, бо небезпека одержати відмороження залежить значною мірою від порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість). Обов’язково одягайте головний убір. За 20 хвилин до виходу на вулицю змажте обличчя і руки спеціальним поживним кремом, який не містить воду. На морозі весь час намагайтесь рухатися. Лікарі рекомендують вживати більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму.

 Також взимку зростає і кількість транспортних травм. Часто дитина бачить, що автотранспортний засіб наближається, але сподівається проскочити - машина ж просто не встигає загальмувати. Перетинаючи проїжджу частину дороги, слід бути гранично уважним, і, звісно ж, правилом переходу на іншу сторону вулиці виключно пішохідним переходом та на зелене світло ні в якому разі не нехтувати. Тому не забувайте нагадувати дітям основні правила дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь