Суспільна безбар’єрність — рівний доступ до культурних заходів, дозвілля та можливості самовираження

Дата: 21.12.2021 15:31

Можливість для кожного бути реалізованим, проводити дозвілля повноцінно, долучатися до культурних заходів та при цьому не відчувати жодної дискримінації — це про суспільну безбар’єрність.

У демократичному світі кожен має право на самовираження та заслуговує бути почутим. Нова державна політика з реалізації Нацстратегії безбар’єрності покликана це забезпечити.
Реалізація першочергового плану заходів щодо суспільної безбар’єрності передбачає:

• забезпечення гідних умов участі окремих людей та суспільних груп у житті громад;
  • реалізацію можливостей для їхньої участі в процесі розвитку культури;
  • забезпечення дозвілля та середовища для самовираження.

Нагадаємо, аби створити можливості залучення всіх без виключення та комфортне середовище, в Україні затверджена Національна стратегія безбар’єрності до 2030 року. Ініціатором розробки цього документу виступила перша леді Олена Зеленська. План заходів щодо виконання Нацстратегії на найближчі півтора роки вже затверджений Урядом.

Розроблення проєкту Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні координував Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.