Маяківська сільська рада
Одеського району, Одеської області

СТАНЕ БЕЗБАР’ЄРНИМ: У ЛЬВОВІ ГОТУЄТЬСЯ ДО ВІДКРИТТЯ ОНОВЛЕНИЙ МУЗЕЙ ПІНЗЕЛЯ

Дата: 08.12.2021 14:44
Кількість переглядів: 328

У Львові після оновлення відкриється музей Пінзеля, де експоновані 29 робіт унікального майстра барокової скульптури, 5 робіт його учнів та 9 малярських портретів шляхти і духовенства. Наразі в музеї завершуються роботи з облаштування безбар’єрного простору, він має стати повністю доступним для різних відвідувачів, в тому числі людей порушеннями зору чи слуху, літніх людей, батьків з маленькими дітьми тощо.

Початок змін у музеї було закладено зусиллями активних громадян. У 2020 році громадська організація «17» роздрукувала експоновані скульптури Пінзеля на 3D-принтері, що дозволило вивчати їх на дотик людям з порушеннями зору. Широке бачення трансформацій, які перетворили б прострір музею у повністю доступний, було запропоновано у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів».

«Безбар’єрність відкриває можливості. Я сама в цьому переконалась тут, у Музеї Пінзеля, занурившись у світ великого генія – через звуки, дотики та візуально. Сила, потужна енергія та водночас спокій, який передають роботи цього майстра скульптури, стали доступними для кожного. І це без перебільшення унікальна подія, яка точно знайде відображення на мистецькій мапі світу. Я дуже хотіла б, щоб досвід львівського музею масштабувався по всій Україні, мистецтво має бути безбар’єрним», – зазначила Олена Зеленська у ході нещодавнього візиту до музею.

Серед елементів доступності, реалізованих тут, – тактильна доріжка від зупинки громадського транспорту до будівлі музею, звукові маячки на вході, що допомагають зорієнтуватися у просторі людям з порушеннями зору, зрозуміла навігація всередині приміщення, підйомник, що веде до зали з експонатами.

Відвідувачі можуть скористатися аудіогідом, для людей з порушеннями слуху є нагода ознайомитися з експонатами через відеоописи, людей з порушеннями зору – через аудіодискрипцію чи на дотик.

«Безбар’єрність – не про створення спеціальних умов для окремих людей. Зміни в Музеї Пінзеля є черговим доказом цього. Скористатися аудіогідом чи дізнатися про експозиції через відеоописи – зручно для всіх відвідувачів. Погодьтеся, що кожен з нас почувається комфортніше, якщо перед нами – зрозуміла навігація, а на шляху, який ми долаємо, немає бар’єрів», – додала перша леді.

Олена Зеленська закликала всіх, хто має бажання і можливості робити мистецтво безбар’єрним, переймати досвід музею Пінзеля. Очікується, що уже на початку грудня він прийме перших відвідувачів.

Зміни в музеї Пінзеля стають можливими за партнерства студії універсального дизайну ORFO, громадського руху «Соціальна єдність», громадської ініціативи «My future heritage», громадських організацій «17» і «Happy today» та за підтримки Володимира Висоцького – експерта з архітектурної доступності та інклюзивних соціальних практик, Фазиля Аскерова – голови правління Асоціації розвитку туризму і Оксани Потимко – керівниці Ресурсного центру Національного університету «Львівська політехніка». Координував роботу Тарас Возняк, директор Мережі львівських музеїв, сприяв трансформаціям очільник Львова Андрій Садовий.

Музей Пінзеля у Львові працює з 1996 року в приміщенні колишнього костелу кларисок. Разом з іншими творами мистецтва тут експоновані 29 робіт Пінзеля – унікального майстра барокової скульптури, який близько 15 років свого життя провів на західній Україні, 5 робіт його учнів та 9 малярських портретів шляхти і духовенства. Серед відомих робіт Пінзеля – статуя святого Юрія Змієборця, розміщена на фасаді собору святого Юра у Львові, скульптура «Самсон, що роздирає пащу лева», «Ангели», яких свого часу експонували у Луврі в Парижі, скульптури для святинь у Бучачі, Монастириськах, Городенці, Годовиці та низці інших українських міст.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь