Маяківська сільська рада
Одеського району, Одеської області

3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю

Дата: 03.12.2021 08:08
Кількість переглядів: 562

Фото без опису

3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.  Суспільству треба з розумінням ставитися до людей з обмеженими можливостями, їх не треба жаліти, а необхідно лише дати можливість працювати і бути корисними.

Мета, заради якої цей день був проголошений це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Тільки-но ми перестанемо жахатися від людей з обмеженими можливостями і позбудемося паталогії в суспільстві, яка не дозволяє нам спокійно сприймати всіх без винятку, незважаючи на індивідуальні відмінності, саме тоді кількість подібних ситуацій почне стрімко зменшуватися. Люди з особливими потребами перестануть сидіти в чотирьох стінах, а ми з вами ще на один маленький крок станемо ближчими до держави, в якій ми всі так хочемо жити.

Державна політика соціального захисту осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до Закону України „Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, норми якого визначають перелік пільг, на які має право зазначена категорія осіб.

Держава здійснює соціальний захист осіб з інвалідністю, надає пенсію, державну допомогу, пільги тощо. Якщо особі з інвалідністю створені перешкоди для здійснення нею своїх прав, свобод чи законних інтересів або по відношенню до неї наявні будь-які прояви дискримінації за ознакою інвалідності, то відповідно до ЗУ «Про звернення громадян» особа з інвалідністю, як і будь-який громадянин, може подати скаргу на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування або іншого суб’єкта у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі. Така скарга подається протягом одного місяця з дня виявлення порушення права, але не пізніше одного року.

Такі звернення розглядаються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а якщо звернення не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо ви не отримали відповідь у визначений законом строк, ви можете скаржитись на ненадання інформації.

Перелік пільг для осіб з інвалідністю

 1. Позачергове і пільгове встановлення квартирного телефону

особам з інвалідністю І, ІІ груп 

 

2. Безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів

особам з інвалідністю І, ІІ груп 

У разі амбулаторного лікування, якщо розмір отримуваної пенсії не перевищує мінімального розміру пенсії

3. Безоплатне забезпечення санаторно - курортними путівками

особам з інвалідністю І, ІІ груп 

За наявності медичних показань

4. Безоплатне або на пільгових умовах соціально - побутове і медичне обслуговування

особам з інвалідністю І, ІІ груп 

→ технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо),
→ вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо - та калоприймачі тощо)
→ на підставі індивідуальної програми реабілітації, автомобілі - за наявності відповідного медичного висновку

5. Оплата послуг за телефонні розмови з квартирних телефонів за почасовим (похвилинним, посекундним) обліком їх тривалості

-особам з інвалідністю І, ІІ груп,
-сім'ям, у складі яких є
дві або більше особи з інвалідністю

Встановлюється лише за згодою особи з інвалідністю

6. Безоплатне користування радіотрансляційною точкою

особам з інвалідністю І, ІІ груп по зору

 

7. Безоплатний проїзд у пасажирському міському транспорті

- особам з інвалідністю І, ІІ груп,
-дітям з інвалідністю
-особам, що супроводжують осіб з інвалідністю

Крім таксі

8. 50-відсоткова знижку вартості проїзду в період з 1 жовтня по 15 травня на внутрішніх лініях (маршрутах):

→ повітряного,
→ залізничного,
→ річкового
→ та автомобільного транспорту

-особам з інвалідністю І, ІІ груп,
-дітям з інвалідністю
-особам, що супроводжують осіб з інвалідністю

Пільгове перевезення особам з інвалідністю здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування.

9. Позачергове обслуговування в касах міського та міжміського транспорту

особам з інвалідністю І, ІІ груп

Також на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню

10. 50 - відсоткова оплата вартості придбання лікарських засобів за рецептами

особам з інвалідністю І, ІІ груп

При амбулаторному лікуванні

 

Фото без опису

       Відповідно до статті 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

      Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.

       Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

       Окрему категорію працівників становлять працівники, які мають інвалідність.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що в разі взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації такою людиною своїх прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.


       Питання працевлаштування осіб з інвалідністю закріплені у національному законодавстві. Головними нормативно-правовими актами у сфері регулювання трудових відносин з особами з інвалідністю є: Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», Законі України «Про охорону праці» Вони спрямовані на створення для таких осіб можливостей продуктивно працювати і передбачають конкретні механізми їх реалізації. Зазначені закони та похідні від них підзаконні нормативні акти зобов’язують роботодавців створювати спеціальні робочі місця для осіб з інвалідністю і сприяти їх працевлаштуванню з урахуванням особливостей їх можливостей.

      Також необхідно зауважити, що працівники, які мають інвалідність, можуть користуватися пільгами,  відповідно до чинного законодавства, а саме:
-    відповідно до ст.172 Кодексу Законів про працю України,  випадках, передбачених законодавством, на власника або уповноважений ним орган покладається обов'язок організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці;
-    працівникам з інвалідністю I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів , а III групи – 26 календарних днів відповідно до ст. 6 Закону України «Про відпустки». У перший рік роботи відпустка повної тривалості може надаватися таким особам (за їх заявою) і до закінчення 6 місяців безперервної роботи;
-    у ст.26 Кодексу Законів про працю України зазначається, що особі з інвалідністю не може бути встановлений випробовувальний термін при прийомі на роботу;
-    понаднормова робота та робота в нічний час допускається лише за згодою особи з інвалідністю за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям, викладеним у довідці МСЕК (ст. 55, 63 Кодексу Законів про працю України).

     Прийняття на роботу особи з інвалідністю може бути вигідним і для самого роботодавця. 
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» для підприємств, установ, організацій установлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. Наприклад, якщо в установі працює від 8 до 25 осіб – у кількості 1 робоче місце для особи з інвалідністю.

      Разом з тим, роботодавець повинен звернути увагу на протипоказання, встановлені МСЕК, зокрема чи не містять вони заборони на виконання роботи, для якої наймається працівник – особа з інвалідністю.

      Отже, враховуючи вищезазначене, працевлаштування  осіб з інвалідністю є вигідним, як працівникам (можливість розвиватися професійно, здобувати нові знання і навички, соціалізуватися), так і для роботодавця (виконання нормативу робочих місць працевлаштування інвалідів, ведення соціально-орієнтованого бізнесу)

                                КУ «Центр надання соціальних послуг Маяківської сільської ради»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь