16 днів проти насильства - Всеукраїнська акція

Дата: 22.11.2021 17:23

З 25 листопада по 10 грудня 2021 року в Україні проходитиме традиційна щорічна акція «16 днів проти насильства», учасником якої стане і Маяківська сільська територіальна громада.

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Саме в цей день у різних країнах світу розпочинається акція «16 днів проти насильства».

Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

Мета акції – підвищити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських  організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України у питаннях попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

16-денний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.