Міжнародний день пам'яті жертв фашизму світ відзначає у неділю, 12 вересня.

Дата: 12.09.2021 11:10

З 1962 року в кожну другу неділю першого місяця осені встановлено день жалоби. Цей день був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати - день її початку і її повного завершення.

Україна належить до країн, які найбільше постраждали від фашизму в роки Другої світової війни – як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення – вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти – становлять понад 8 мільйонів осіб серед яких багато наших з вами земляків.

Визнанням вагомого внеску нашого народу у перемозі над нацизмом та його великої жертовності було надання Україні права стати країною – засновницею Організації Об’єднаних Націй.

Тож в ці пам’ятні дні так важливо вкотре згадати про усіх жертв нацизму. Пам’ятати яким страшним лихом для українців була Друга світова війна, адже ця пам’ять робить нас сильнішими та є запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

Голова Маяківської СТГ
Віктор ДЯЧЕНКО.