30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.
Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.
Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим. Та попри все, проблема торгівлі людьми не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації – як зусиль інституцій на державному рівні та міжнародної спільноти, так і зусиль кожного з нас.
Сучасне рабство – це міжнародний злочин, який вражає всі нації, та впливає на людей всіх рівнів достатку. Істина полягає в тому, що без усвідомлення проблеми її важко подолати. Саме тому привернення уваги до проблеми торгівлі людьми, роз’яснення громадянам видів і форм цього злочину будуть сприяти покращенню підтримки постраждалих та переслідуванню торговців людьми на глобальному рівні.
В Маяківській сільській територіальній громаді налагоджена взаємодія між суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, а саме: відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я сільської ради, КУ «Центр надання соціальних послуг Маяківської сільської ради», служба у справах дітей сільської ради, районне управління поліції №2 ГУНП в Одеській області.