До відома громадян! ПОРЯДОК оповіщення та інформування населення Маяківської громади про загрозу, або виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період

Дата: 01.06.2021 15:47

Інформування у сфері цивільного захисту передбачає доведення до населення оперативної та достовірної інформації про загрозу виникнення або

виникнення надзвичайної ситуації з визначенням меж її поширення і наслідків, а також про способи та методи захисту від них.

Оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій (у тому числі соціального характеру) полягає у своєчасному доведенні відповідної інформації до органів управління цивільного захисту, сил цивільного захисту, суб’єктів господарювання, що належать до обласної територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та населення.

Надзвичайна ситуація соціального характеру - порушення нормальних умов життя та діяльності людей на окремій території чи об'єкті на ній,спричинене протиправними діями терористичного і антиконституційного спрямування, або пов'язане із зникненням (викраденням) зброї та небезпечних речовин, нещасними випадками з людьми тощо.

Відповідно до «Класифікатора надзвичайних ситуацій» ДК 019:2010 до надзвичайних ситуацій соціального характеру віднесені: Код Назва 30100 Збройні напади, захоплення і утримання об’єктів державного значення (найважливіших і важливих державних об’єктів) або реальна загроза здійснення таких акцій 30200 Посягання на життя державного чи громадського діяча 30300 Напад, замах на життя членів екіпажу повітряного або морського (річкового) судна, викрадення (спроба викрадення), знищення (спроба знищення) такого судна, захоплення заручників з поміж членів екіпажів чи пасажирів 30400 Установлення вибухового пристрою у багатолюдному місці, установі (організації, підприємстві), житловому секторі, транспорті 30500 Надзвичайні ситуації, пов’язані зі зникненням чи викрадення зброї та небезпечних речовин з об’єктів їх зберігання, використання, перероблення або під час транспортування 30600 Надзвичайні ситуації, пов’язані з нещасними випадками з людьми

Для привернення уваги населення перед доведенням інформації про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації передається попереджувальний сигнал “УВАГА ВСІМ”, зокрема: звучання електросирен, часті гудки, а також трансляція спеціального повідомлення мережами мовлення.

Повідомлення про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації повинне містити інформацію про характер та місце виникнення загрози життю і

здоров’ю людей, зону можливого ураження, порядок дій населення, види

захисту тощо. Передача інформації здійснюється шляхом переривання

трансляції інших програм мовлення. Тривалість звучання повідомлень, що

передаються технічними засобами мовлення, повинна бути не менше 5 хвилин та за необхідності повторюватися через 10-15 хвилин. Передача повідомлень

проводиться українською та російською мовами. Примірний зміст текстових

повідомлень про загрозу, або виникнення надзвичайних ситуацій соціального

характеру додається.

Рішення про оповіщення та інформування населення приймаються

оперативно-черговою службою пункту управління Кабінету Міністрів України, керівниками місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідно до повноважень визначених статтею 19 Кодексу цивільного захисту України на підставі повідомлення від суб’єкта, що є джерелом інформації про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій та фактичну обстановку, що склалася у зоні можливого ураження або поширення негативних факторів надзвичайної ситуації.

Для забезпечення оповіщення населення про загрозу або виникнення

надзвичайних ситуацій, своєчасного та достовірного інформування про

фактичну обстановку залучаються технічні засоби пункту управління

цивільного захисту області Філії спецелектрозв’язку ПАТ «Укртелеком», місцевих телевізійних та радіокомпаній, студій (апаратних) державних, комунальних і приватних телерадіоорганізацій, які залучаються до оповіщення.

Керівники потенційно-небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної

небезпеки та об’єктів з масовим перебуванням людей, на яких створено

спеціальні, локальні або об'єктові системи оповіщення, у разі отриманні

інформації про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації проводять