5 травня-Всесвітній день гігієни рук

Дата: 05.05.2021 11:08

травня — Всесвітній день гігієни рук

Щорічно за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) світова спільнота відзначає Всесвітній день гігієни рук.

Дата цього заходу обирається не випадково: 5-й день 5-го місяця символізує 5 пальців на кожній руці людини. Оскільки руки є одним із основних факторів ризику розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів, гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань.

Всесвітній день гігієни рук започатковано, щоб нагадати про важливість обробки рук задля збереження життя та здоров'я мільйонів людей та підкреслити особливу важливість гігієни рук як в галузі охорони здоров'я, так і в повсякденному житті.

Нині у період пандемії , гігієна рук набуває особливої актуальності та значущості, адже це один з основних запобіжних заходів для захисту від інфікування коронавірусною інфекцією. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує про регулярну обробку рук спиртовими засобами та миття їх з милом. Для того, щоб не перенести вірус зі шкіри в організм важливо брудними руками не чіпати :

обличчя;

очі;

ніс;

рот;

Для того, щоб видалити зі шкіри рух хвороботворних бактерій недостатньо просто сполоснути їх під проточною водою.

Тому користуючись нагодою, наші лікарі вирішили нагадати, як правильно мити руки .

закачайте рукава й зніміть прикраси;

змочіть руки у воді (бажано теплій);

нанесіть на руки достатню кількість мила, щоб покрити всі поверхні рук;

потріть намилені руки не менше 30 секунд;

правою долонею розітріть тильну поверхню лівої кисті, переплітаючи пальці, і навпаки;

потріть долоні з переплетеними пальцями;

складіть пальці у замок та ретельно потріть кінчики;

окремо потріть великі пальці рук;

рясно обполосніть руки під чистою проточною водою, щоб видалити мило;

висушіть руки насухо одноразовим рушником.

Також, не забувайте використовувати антисептик на спиртовій основі, адже це найкращий засіб для повсякденної гігієни рук.

Бережімо себе!

З повагою,