До уваги жителів Маяківської сільської територіальної громади!

Дата: 21.04.2021 11:33

Фото без описуДо уваги жителів Маяківської сільської територіальної громади!

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Державна податкова служба України надає роз’яснення про те, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України, є складовою податку на майно та належать до місцевих податків. Відтак, при визначені розміру податку та наявних пільг необхідно звертатися до рішень місцевих рад про встановлення місцевих податків та зборів.

Громадяни мають сплатити вищевказані податки протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення через установи банків та поштові відділення, а також фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків.

Податкове повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого згідно з пп. 266.7.1, пп. 266.7.11 ст. 266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місце­знаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

При цьому пп. 266.7.3 ст. 266 ПКУ передбачено, що платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контро­люючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних.

Державна податкова служба звертає увагу, що неотримання фізичною особою податкового повідомлення-рішення можливе з різних причин, отже, доцільно звернутися до контролю­ючих органів для вирішення цього питання.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місце­знаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному п. 42.4 ст. 42 ПКУ.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням особи, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування (місце­знаходження) платника податків або з інших причин, то податкове повідомлення-рішення вважається врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Отже, якщо фізична особа не отримала податкове повідомлення-рішення, такій особі пропонується звернутися до контролюючого органу та отримати його.

Дякуємо за порозуміння, адже наповнення місцевого бюджету є запорукою добробуту нашої громади.

Фінансове управління Маяківської сільської ради.