Нововведення що стосуються підтримки платників податків

Дата: 23.12.2020 16:12

Нововведення що стосуються підтримки платників податків

Головне управління в Одеській області інформує, що 10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України«Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 № 1072-ІХ (далі – Закон).

Законом передбачено низку податкових стимулів для громадян, малого й середнього бізнесу. Зокрема:

• збільшення мінімального порогу суми податкового боргу з 1020 гривень до 3060 гривень до якої не застосовуються заходи стягнення, пов’язані з направленням податкової вимоги, податкова застава до майна платника не застосовується, а відлік строку давності для стягнення за таких умов не розпочинається (абзац третій пункту 59.1 статті 59, абзац шостий пункту 89.2 статті 89, пункт 102.4 статті 102 ПКУ);
  • списання податкового боргу  платника податків, сукупний розмір якого за усіма податками і зборами по Україні не перевищує 3060 грн (включно), що обліковувався станом на 01.11.2020 та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання такого боргу. Списання здійснюється без подання заяви платником податків;
  • можливість відстрочення суми податкового боргуплатників податків - фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, який у загальній сумі станом на 01.12.2020 не перевищує 6800 гривень, до 29 грудня 2021 року.Відстрочення здійснюється контролюючим органом за місцем обліку платника податків - фізичної особи за його заявою у довільній формі;
  • списанняподаткового боргу штрафних санкцій та пені у разі самостійної сплати платниками податків протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом (10.12.2020 року) податкового боргу за основним платежем, що виник станом на 01.11.2020. Платники податків, які виявили бажання скористатись можливістю списання таких боргів мають подати до органу ДПС за місцем обліку такого боргу заяву у довільній формі про наміри скористатись цією нормою (п. 23підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

Дізнатись більше можна у інформаційному листі №17 Державної податкової служби України за посиланнямhttps://tax.gov.ua/broshuri-ta-listivki/444724.html.