Верховна рада України внесла зміни до Кримінального кодексу та Кодексу України про адміністративне правопорушення, щодо знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої росли

Дата: 07.05.2020 11:10

А саме:

до статей 241, 245 Кримінального кодексу, якими пропонується збільшити розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря (з 100–200 до 1800–3600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) та за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу (з 300-500 до 5400-9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян);

до статей 77, 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, якими значно збільшується розміри штрафів за порушення вимог пожежної безпеки в лісах (з 5-50 до 90-900 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), за самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду (з 20-100 до 360-1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян).

Законом також приведено положення ст. 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення у відповідності з ч.3 ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», відповідно до якої випалювання сухої рослинності або її залишків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.