19 січня 2020 року пройшло свято Хрещення Господнього в с.Маяки

Дата: 21.01.2020 12:00

Хрещення Господнє - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Вважається, що саме в цей день вода набуває цілющих властивостей, тому одна з традицій цього свята – хресна хода до водохресної ополонки, яку називають Йордан, і масове купання в ній.

Давніх традицій дотримуються і в Маяківській СОТГ. Свято Водохреща в с.Маяки розпочалося з Божественної літургії та хресної ходи на Йордан. Потім відбулося здійснення водосвятного молебну на річці Дністер. Далі було масове купання, де кожний бажаючий, випивши святої води, мав змогу зануритися у Йордан. Після цього відбулося пригощання рибною юшкою та гарячим чаєм.

Цього року  Голова Маяківської СОТГ Віктор Юрійович Дяченко вже 8 років традиційно купається на свято Водохреща.

На святі були присутні не тільки жителі Маяківської СОТГ, але було багато гостей. Хто святив воду, а хто занурювався з головою у холодну річку.

Також серед шановних гостей на святі Хрещення була присутня Депутат Одеської Обласної Ради Марина Анатоліївна Зінченко.

Місця для купання охороняли рятувальники на випадок надзвичайної ситуації, адже не зважаючи на лагідну зиму цього року, на Хрещення було навіть трохи морозно.